Cayma Hakkı

MADDE 1- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürününün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. Fatura şirketlere kesilmiş ise iade faturası kargo ile gönderilmesi gerekmektedir.Aksi takdir iade işlemi yapılamamaktadır.Ürünlerin ambalajlarının hasar görmemesi ve bütün aksesuarları ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Satın aldığınız ürünlerin “renk/beden/model” nedeniyle veya sitedeki başka bir ürün ile değişimi maalesef yapılamamaktadır.

MADDE 2- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallar, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar, gazete, dergi gibi süreli yayınlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

-Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.)
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD, Disketler, Flash Bellekler ve kasetler
-Bilgisayar malzemeleri ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

MADDE 3-ARIZALI ÜRÜN İADESİ

Ürününüzle ilgili yaşadığınız arıza/bozuk sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 6 ay içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından ürününüzü hiçbir “kargo ücreti” ödemeden geri gönderebilirsiniz.

Ürününüz mağazamız tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere Yetkili Servis’e gönderilir. Yetkili Servis tarafından teslim alınmasından itibaren 20 iş günü içinde, Yetkili Servis’in vereceği inceleme raporu doğrultusunda, ürün aynı ürünün yenisi ile değiştirilebilir iadesi alınarak bedel ödemesi yapılabilir ya da onarımı gerçekleştirilerek tarafınıza geri gönderilebilir.

Ancak ürününüzdeki arıza/kusur, “kullanıcı hatası” (düşürme, sıvı teması, vb.) olarak tespit edilirse; herhangi bir işlem yapılmayacaktır. tercih ettiğiniz işlem uygulanmayacaktır.

Ürününüz mağazamız tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere Yetkili Servis’e gönderilir. Yetkili Servis tarafından teslim alınmasından itibaren 20 iş günü içinde, Yetkili Servis’in vereceği inceleme raporu doğrultusunda, ürünün arızalı/kusurlu bulunması durumunda aynı ürünün yenisi ile değişimi yapılabilir, ürün iadesi alınarak bedel iadesi yapılabilir ya da ürün onarımı gerçekleştirilebilir.

Ürününüzdeki arıza/kusur, “kullanıcı hatası” (düşürme, sıvı teması, vb.) olarak tespit edilirse, herhangi bir işlem uygulanmayacaktır.
Ürün tamir edilemiyor ise; ürünün aynı ürünün yenisiyle değişimi için Yetkili Servis tarafından “Teknik Rapor” düzenlenir. Eğer ilgili ürün için yenisi temin edilemiyorsa (üretimden kaldırılması, tedarikçi firma tarafından ithalat yapılamaması gibi durumlarda) “para iadesi” süreci başlatılır.
‘Aynı ürünüm yenisi temin edilemiyorsa” (üretimden kaldırılması, tedarikçi firma tarafından ithalat yapılamaması gibi durumlarda) “para iadesi” süreci başlatılır.
Yetkili Servis tarafından ürününüzde arıza tespit edilmez ise; ürün tarafınıza kargo ile gönderilecektir.